HT Premijer liga: Cibona obranom slomila Osječane

U prvoj utakmica Ante Nazora na klupi Cibone ostvarena je priželjkivana pobjeda. Cibona je pobijedila u Draženovu domu momčad KK Vrijednosnice Osijek.

Šok-terapija u Ciboni urodila je plodom. U prvoj utakmica Ante Nazora na klupi Cibone ostvarena je priželjkivana pobjeda. Cibona je pobijedila u Draženovu domu momčad KK Vrijednosnice Osijek rezultatom 86:61 u 7. kolu HT Premijer Lige.

Prva četvrtina završila je neodlučenim rezultatom i pružila je određenu zanimljivost. U tom periodu utakmice, Cibona se podosta oslanjala na energiju i kvalitetu Luke Žorića koji je završio četvrtinu s odličnim učinkom od sedam koševa, četiri skoka i tri asistencije.

Već početkom druge četvrtine vidjelo se kako Cibona želi što ranije prelomiti utakmicu i osigurati pobjedu. Nakon svega tri minute igre Josip Bilinovac je pogodio tricu za najveće vodstvo Cibone do tada, 27:19. Međutim, opet Vukovi griješe i omogućuju Osijeku da se vrati i nekoliko minuta kasnije Bruno Markulin tricom vraća rezultat na 29:29.

U drugom poluvremenu, na parket je izašla vrlo odlučna i koncentrirana Cibona. Nakon svega par minuta igre, Cibosi ulaze u seriju 16-0 i tek je Taylor pogođenim slobodnim bacanjem tri minute do kraja četvrtine prekinuo sušu koševa. Do prvog koša iz igre Osijek je došao tek nakon sedam minuta igre u nastavku. Konačno, četvrtina je završila rezultatom 69:42 što je ujedno bila i najveća razlika koju je Cibona ostvarila.

Utakmica je bila riješena tako da je Nazor odlučio priliku dati onima koji manje igraju da odrade susret do kraja. Domaćin je nastavio održavati rezultatsku prednost.

“Ne mogu biti zadovoljan utakmicom u totalu, eventualni smo bili pravi u trećoj četvrtini. Za dva dana opet imamo utakmicu. Imamo momente u kojima smo bili odlični i te momente moramo prenijeti na cijelu utakmicu. Moramo se posložiti i popraviti pojedinosti”, izjavio je na konferenciji za novinare nakon utakmice Cibonin novi trener Ante Nazor.

Bošnjaka tretiram kao mladog igrača, vidjeli smo ga i večeras, samo mora biti okomitiji i agresivniji prema košu. Uljareviću se otvorila mogućnost, on još mora učiti i mora obavljati svoje zadaće kako bi mogao očekivati veću minutažu”, zaključio je Nazor.

“Čestitke treneru, odmah se vidi način na koji su igrali. Mi smo oslabljeni došli tu. Iskažnjavali su nas pogotovo u trećoj četvrtini, a u zadnjoj četvrtini više nismo imali šanse”, kazao je trener gostiju Vladimir Krstić nakon susreta.

Kod Cibone najbolji je bio Žorić s 14 koševa, šest skokova i tri asistencije, dok je mladi Karlo Uljarević dodao 13 poena uz tri skoka i dvije asistencije. Kod gostiju, Jois je bio najučinkovitiji sa 17 koševa i devet asistencija, dok je Taylor uz 14 koševa upisao pet skokova, pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.