HT Premijer liga: Vrijednosnice i Split tijesno slavili u gostima

Vrijednosnice do stotke i bodova, Kaštela i Jazine neznaju za pobjedu

U Sinju je domaći Alkar teško došao do pobjede protiv Hermes Analitice 73:70. Utakmica je cijelim tokom bila u egalu, u zadnje 2 minute ušlo se sa 64:65 da bi Alkar sa pet vezanih poena Tonka Vuke otišao na 69:65. Hrvoje Garafolić sa svojih pet koševa izjednačio je susret samo sedam sekundi prije isteka vremena, ali u posljednjoj sekundi fauliran je Dajuan Graf i sa tri pogođena slobodna bacanja donosi pobjedu svojoj ekipi. Vuko je bio i najefikasniji kod domaćina sa 26 poena, 20 je dodao Graf, a Hermes je predvodio Garafolić sa 18 poena i 100% učinkom iz igre.

Škrljevo je bilo uvjerljivo na svom terenu i upisalo 7 pobjedu, dok Jazine još uvijek neznaju za pobjedu. Već nakon prve četvrtine bilo je 18:9 za domaćina, a na poluvremenu još uvjerljivijih 37:24. Najveća prednost ostvarena je u 28. minuti kada su Škrljevčani otišli na +22, a do kraja su Zadrani uspjeli ublažiti poraz. Najefikasniji igrači bili su Davor Konjević sa 18 koševa kod domaćina i Marin Zrnić sa 14 kod gostiju.

Splićani su slavili prvi puta na gostovanju kod Zaboka. Zabočani su na predah otišli sa 42-35, u jednom trenutku imali su i +13. U nastavku slično kao u prvom poluvremenu, domaćin je držao razliku na pet do osam poena. Dvije minute do kraja Antonio Črnjević pogađa za 79:74 i tu Split preuzima inicijativu. Koševima Kedže i Kalajdžića prelaze u vodstvo i čuvaju ga do kraja i vrijedne pobjede. U domaćim redovima Antonio Vlaić zabio je 22, Ivan Vučić 20, a kod gostiju najefikasniji Michaelyn Duane Scott sa 17 i Mateo Kedžo sa 16.

Košarkaši Vrijednosnica došli su do druge gostujuće pobjede ove sezone, ovog puta u Kaštelama kod fenjeraša gdje su se čak devet puta u prvom poluvremenu ekipe izmjenjivale u vodstvu. Brokeri su kod 42-40 za domaćina tricom Josipa Bobana preuzeli vodstvo i nisu ga ispuštali do kraja. Kaštelani su se u posljednjoj minuti uspjeli približiti sa dvij trice Nikole Došena na samo tri koša zaostatka, ali su Bruno Markulin i Jimmie Taylor bili precizni sa linije slobodnih bacanja i odveli Osječane do bodova. Najefikasniji kod Kaštela Nikola Došen sa 23 koša, kod Vrijednosnica Bruno Markulin sa 17 i još četvorica dvoznamenkastih.