HT Premijer liga: Zadar slavio u Osijeku

Zadrane je predvodio Bostic sa 21 ubačajem i 5 asistencija.

Košarkaši Zadra došli su do devete pobjede u prvenstvu nakon slavlja 88:72 u Osijeku protiv Vrijednosnica.

Brokeri su igrali prvu utakmicu bez svog najboljeg igrača dosadašnjeg prvenstva Australca Joisa Venkatesha koji će karijeru nastaviti u Japanu.

Zadrani su bolje ušli u utakmicu i poveli na početku, domaćin tricama Aljoše Šarca i Brune Markulina nakratko preuzima vodstvo 12:10, no Zadar serijom 9:2 malo odmiče i prvu četvrtinu završava prednošću 23:19.

Gosti iz Zadra u drugoj četvrtini ponajviše zahvaljujući koševima Filipa Kraljevića odlaze na +16, domaćin se ne predaje i preko Nikole Turalije i Markulina smanjuje na 40:49 što je bio rezultat na poluvremenu.

u 25. minuti Jimmie Lee Taylor pogađa tricu za izjednačenje, a nakon njega Turalija vraća prednost na stranu Vrijednosnica. Samo minutu kasnije Josip Boban tricom odvodi Brokere na najvećih za njih 58:54. Na drugoj strani sjajno je igrao Joshua Bostic i Zadranima vratio vodstvo.

U posljednju četvrtinu ušlo se sa 60:63 za Zadar, domaćin čak 6:30 minuta nije zabio koš iz igre, samo dva bacanja Šarca, u tom razdoblju Zadar se odvojio na +17 i mirno priveo utakmicu kraju za konačnih 72:88.

Kod Vrijednosnica najefikasniji Taylor i Markulin sa 13 koševa, Turalija je ostvario double-double sa 12 koševa i 10 skokova. Zadrane je predvodio Bostic sa 21 ubačajem i 5 asistencija, Krajina je dodao 18 koševa i Ivanov 16.