ICC 2018 (Ž): North Carolina Courage i Lyon izborile finale

Nogometašice su odigrale prve utakmice na ovom natjecanju.

Nakon uzbudljivih utakmica nogometaša na International Champions Cupu, red je došao i na nogometašice, koje su odigrale polufinalne susrete i tako prvi put u povijesti sudjelovale na ovom natjecanju.

Američki prvak North Carolina Courage s 2:1 pobijedila je Paris Saint-Germain te izborila veliko finale, a sva tri gola zabile su domaće nogometašice. Prvo je McDonald zabila za 1:0, a pet minuta prije odmora Kurtz je postigla autogol. Ipak, šest minuta prije kraja Jenkins je donijela pobjedu Amerikankama.

U drugoj utakmici osvajačice Lige prvaka, Lyon, s lakoćom su srušile Manchester City. Završilo je 3:0, a sva tri gola pala su unutar prvih 17 minuta susreta. Igračica utakmice bila je Le Sommer, koja je zabila prva dva gola, a igračica svijeta 2016. godine, Ada Hegerberg, postavila je konačan rezultat.

Utakmica za treće mjesto i veliko finale na rasporedu su u nedjelju, 29. srpnja.

International Champions Cup, 2018, polufinale, žene:

North Carolina Courage 2:1 Paris Saint-Germain (McDonald 19., Jenkins 84. / 40. – ag Kurtz)

Olympique de Lyonnais 3:0 Manchester City (Le Sommer 4., 14., Hegerberg 17.)