Iker Casillas napušta Real Madrid, klupska legenda odlazi u Arsenal

U dresu Reala branio je nevjerojatnih 678 utakmica, a u klub je od 1990. godine

Iker Casillas sa suigračima slavi naslov u Ligi prvaka/Getty Images

Španjolski mediji objavili su da Iker Casillas napušta Real Madrid, a nova destinacija navodno je Arsenal. Casillas je prošle godine branio samo u utakmicama Lige prvaka koju je kraljevski klub i osvojio iako se španjolski vratar nije proslavio u finalu protiv Atletica. Lani je u prvenstvu branio Diego Lopez, a sada je stigao i vratar Kostarike Keylor Navas koji je oduševio obranama na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Casillas je u Realu počeo karijeru daleke 1990. godine u mlađim uzrasnim kategorijama, a devet godina kasnije debitrao je za kraljevski klub. U dresu Reala branio je nevjerojatnih 678 utakmica, te je osvojio pet prvenstava Španjolske, dva Kupa, tri Lige prvaka, jedan europski Superkup i dva Interkontinentalna kupa. U dresu Španjolske osvojio dva naslova europskog prvaka i svjetsku titulu 2010.