Indian Wells: Čilić preko Lajovića u trećem kolu

Čilićev protivnik Shapovalov istim je rezultatom slavio protiv Johnsona.

Prvi hrvatski reket, Marin Čilić izborio je treće kolo Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Marin je u trećem međusobnom meču protiv srpskog tenisača Dušana Lajovića upisao i treću pobjedu bez izgubljenog seta.

Marin Čilić – Dušan Lajović 6:3 6:4

Marin je fenomenalno ušao u meč, uzeo je prva četiri gema za veliku početnu prednost, no potom je Lajović uspio nadoknaditi jedan break zaostatka. Kod vodstva 5:2, imao je Čilić čak sedam break/set lopti, tri vezane, no nije dovršio set, ali već je u sljedećem gemu na svome servisu potvrdio stečeno vodstvo.

Kod 1:1 u drugom setu, Marin je došao do breaka, ali Lajović se ekspresno vraća. Uspio je naš tenisač steći novu prednost oduzevši servis za 4:3, a potom je na servisu za meč spasio tri break lopte.

U trećem kolu, Čilić će igrati protiv Kanađanina Denisa Shapovalova koji je sa istim rezultatom 6:3 6:4 izbacio Amerikanca Stevea Johnsona. U trećem kolu je i Ivo Karlović koji za protivnika ima Indijca Prajnesha Gunneswarana.

U konkurenciji parova u drugom kolu su Škugor/Inglot koji će igrati protiv braće Bryan, zatim Marach/Pavić koji igraju protiv McDonalda/Opelke te Mektić/Zeballos kojima su protivnici prvi nositelji Herbert/Mahut.