Indian Wells: Čilić u osmini finala, Ćorić ispao

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP turnira iz masters serije 1000 svladavši u trećem kolu Argentinca Leonarda Mayera 6:4 i 6:3.

Servise u prvom setu oba su tenisača držala čvrsto, sve do desetog gema kada je Čilić iskoristio drugu break loptu i osvojio prvi set. Hrvatski tenisač odlično je otvorio i drugu dionicu u kojoj je osvojio tri gema, sačuvao prednost te slavio nakon sat i 25 minuta igre.

Čiliću i Mayeru ovo je bio treći međusobni susret i Čilićeva treća pobjeda. Za ulazak u četvrtfinale Čilića očekuje susret s Richardom Gasquetom s kojim je već igrao dva puta te je oba puta izgubio.

Za razliku od Čilića, Ćorića je za ulazak u osminu finala zaustavio sedmi tenisač svijeta Tomaš Berdych, koji je nakon sat i 32 minute igre slavio rezultatom 6:1 i 7:6. Najviše problema Ćorić je imao sa svojim servisom. Prva dva gema pripala su Berdychiju, ali se Ćorić breakom uspio nakratko vratiti. Međutim, do kraja seta nijednom nije zadržao servis pa je Argentinac slavio sa 6:1.

Ćorićev loš servis nastavio se i u drugom setu. Izgubio je svoja prva tri servis gema, ali je s dva breaka uspio smanjiti na 4:3. U nastavku je uspio spasiti dvije meč lopte i oduzeti servis za 5:5, no drugi set je na kraju otišao do tie-breaka u kojem je sa 7:3 uspješniji bio češki tenisač.

Ovo je bio njihov drugi međusobni dvoboj i drugi poraz Ćorića.