Indian Wells: Donna Vekić i Ajla Tomljanović izborile drugo kolo

Prvo kolo: Tomljanović - Dominguez Lino 6:4, 7:6 (2), Vekić - Rogowska 6:0, 7:5

Donna Vekić/Getty Images

Donna Vekić i Ajla Tomljanović pobjedama su otvorile turnir u Indian Wellsu. Tomljanović je slavila protiv Španjolke Lourdes Dominguez Lino sa 6:4, 7:6 (2), dok je Donna Vekić pobijedila Oliviju Rogowsku 6:0, 7:5.

Otvaranje meča nije donijelo ništa dobro za Tomljanović, Španjolka je povela 4:0 i bila je na najboljem putu da uzme prvu dionicu. Ajla je tada pronašla svoju igru i nanizala osam gemova (6:4, 2:0). I onda je opet stala, Španjolka je povela 2:4, Ajla se opet vratila na 4:4. Meč je otišao u trinaestu igru u kojoj su joj dva breaka bila dovoljna za pobjedu. Iduća protivnica Ajli Tomljanović bit će 17. nositeljica, Amerikanka Sloane Stephens koja je u prvom kolu bila slobodna.

Donna Vekić je tako prekinula niz od osam poraza na WTA turnirima. Vekić je posebice dominirala u prvom setu kojega je riješila u svoju korist za pola sata. Drugi set ponudio je nešto veču neizvjesnost. Naime, Vekić je oduzela protivnici servis kod 4:4, te je servirala za meč. Nije uspjela, ali hrvatska tenisačica novim je breakom izborila novu priliku koju nije propustila.

I idućem kolu Vekić očekuje puno teži ispit protiv 12. nositeljice Slovakinje Dominike Cibulkove.