Indian Wells: Karlović u osmini finala

Karlović je sva tri meča riješio u dva seta.

Jedini 40-godišnjak među 100 najboljih tenisača na svijetu, Ivo Karlović plasirao se u osminu finala Mastersa u Indian Wellsu. Doktor Ivo je sa 6:3 7:6 bio bolji od Indijca Prajnesha Gunneswarana.

Ivo je nešto slabije ušao u meč, već u prvom gemu spašavao je dvije vezane break lopte, nakon toga u sljedeća tri gema na servisu izgubio je samo poen, a kod vodstva 4:3 iskoristio je svoju prvu break priliku i odjurio do prvog seta. Jedinu šansu za obrat u drugom setu imao je Ivo kod rezultata 1:1, no kako je nije iskoristio, set je otišao u tie break. Ivo je bio suveren na svome servisu osvojivši svih pet poena, a kod 2:1 je uzeo dva mini breaka zaredom.

Ispalio je Div sa Šalate 16 as servisa uz vrlo visokih 69% pogođen prvi servis. Za ulazak u četvrtzavršnicu igrati će protiv boljeg iz dvoboja Francuza Gillesa Simona i Austrijanca Dominica Thiema.