Indian Wells: Mektić i Zeballos izbacili prve nositelje

U osmini finala su još Mate Pavić i Franko Škugor.

Fantastičan uspjeh ostvarili su hrvatski tenisač Nikola Mektić i njegov partner Argentinac Horacio Zeballos izbacivši u osmini finala Indian Wellsa prve nositelje, Francuze Pierre-Hugues Herberta i Nicholasa Mahuta.

Mektić/Zeballos – Herbert/Mahut 2:6 7:6 13:11

Mektić i Zeballos preokrenuli su rezultat nakon što su ušli u meč izgubivši prva četiri gema. Francuzi su prvi set riješili s glatkih 6:2. U drugom setu oba su para bila iznimno uspješni na svom servisu, nisu dopustili protivniku niti jednu break priliku, da bi hrvatsko-argentinska kombinacija u tie breaku s 1:3 došla do 6:3. Propustili su Mektić i Zeballos četiri set lopte, ali ipak su uspjeli doći do seta. U decideru su oba para u prvom dijelu izgubila po tri svoja servisa, a od 5:5 oba para su držala servis do 12:11 kada Mektić i Zeballos prave mini-break za veliku pobjedu.

U četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika meča francusko-švicarske kombinacije Pouille/Wawrinka i kolumbijskog dvojca Cabal/Farah.