Indian Wells: Neočekivan poraz Petre Martić u 1. kolu

Donna Vekić jedina je preostala hrvatska tenisačica u ždrijebu.

Petra Martić/Getty Images

Prva hrvatska tenisačica koja je nastupila na Masters 1000 turniru u Indian Wellsu, Petra Martić, neočekivano se oprostila već u prvom kolu. Martić je izgubila od Poljakinje Magde Linette 3:6 6:4 6:7.

Martić je prva došla do break prilike kod 2:2 koju nije iskoristila, a već u sljedečem gemu, Poljakinja svoju koristi. Imala je kod 5:3 za Linette, Petra još jednu neiskorištenu priliku za povratak u set.

U drugom setu, Martić je došla do ranog breaka, a kada je trebala potvrditi obrat, Linette joj je uzvratila istom mjerom. Kod vodstva 5:4, Petra je iz 0:30 došla do četiri poena u nizu, samim time i seta.

U odlučujućem setu, obje su tenisačice držale svoj servis do 5:5, kada Linette dolazi do obrata. Imala je nakon toga Poljakinja 40:0 na svom servisu, no Petra je spasila tri vezane meč lopte i došla do 13. igre. Martić je od zaostatka 0:3 došla do vodstva 4:3, ali potom gubi sva tri svoja servisa i Linette dolazi do pobjede.

Od hrvatskih predstavnica nastupa još Donna Vekić koja je postavljena kao 28. nositeljica i slobodna je u prvom kolu, a u drugom će igrati protiv bolje iz meča Ysaline Bonaventure i Taylor Townsend.