Indian Wells: Novi težak poraz Čilića

Čilić ove sezone ima samo tri pobjede na Australian Openu i jednu u Indian Wellsu.

Prvi hrvatski reket Marin Čilić nikako da uhvati pravu formu ove sezone. Nakon ranog ispadanja na Australian Openu i pauze od mjesec dana zbog povrede koljena, ispao je i u prvom kolu turnira u Dubaiju, a sada se oprostio već u drugom meču u Indian Wellsu.

Čilića je izbacio mladi Kanađanin Denis Shapovalov sa 6:4 6:2. Čilić je kod rezultata 2:2 imao 40:15 na svom servisu, ali Shapovalov sa četiri poena u nizu dolazi do breaka, a nakon toga uz sigurnu igru na servisu i do seta.

I u drugom setu je Čilić izgubio servis kod rezultata 2:2, a nakon toga imao je dvije vezane break lopte za ekspresan povratak u set, no nije ih iskoristio. Shapovalov je već u sljedećem gemu došao do novog breaka i pobjede.

Darija Jurak i Rumunjka Raluca-Ioana Olaru poražene su u četvrtfinalu ženskih parova od Kanađanke Gabriele Dabrowski i Kineskinje Xu Yi-Fan rezultatom 6:3 6:2.