Indiani nova pobjeda, Brooklynu poraz, Rudež i Bogdanović solidni

Indiana Pacers - New York Knicks 115:82 (30:19, 35:22, 23:23, 17:18), Brooklyn Nets - Charlette Hornets 91:115 (15:35, 29:21, 22:32, 25:27)

Bojan Bogdanović

Indiana je upisala osmu pobjedu u posljednjih deset susreta te je time uz Oklahoma City Thunder momčad u trenutno najboljoj formi. U noći sa srijede na četvrtak na domaćem terenu svladali su New York Knickse 105:82 i napravili još jedan korak prema doigravanju.

Pacersi su vodili čitav susret, a gosti nisu imali apsolutno nikakve šanse. Već na poluvremenu je bilo velikih 24 razlike, a do kraja susreta minutaža je ravnomjerno raspoređena na sve igrače. George Hill bio je najefikasniji s 21 poenom. Damjan Rudež igrao je 18 minuta i u to vrijeme ubacio je dvije trice čemu je pridodao dva skoka. Kod Knicksa Andrea Bargnani ubacio je 25.

Brooklyn Netsi nastavljaju s toplo-hladnom igrom. Nakon što su u posljednjoj utakmici svladali najbolju momčad lige Golden State Warriorse, u srijedu navečer teško su stradali od Charlotte Hornetsa na domaćem terenu 91:115. Ovim porazom izgubili su osmo mjesto Istoka upravo od Hornetsa.

Na samom početku susreta gosti su poveli 20 razlike i utakmica je praktički već bila riješena. Za poražene Deron Williams ubacio je 12, a Bojan Bogdanović (5 skokova) i Mason Plumlee po 11. Pobjednike su predvodili Al Jefferson i Gerald Henderson s 19 poena.