Inter je za razliku od Lokomotive zadržao vodstvo s igračem manje.

Nogometaši Intera iz Zaprešića i Rijeke prvi su polufinalisti Kupa Hrvatske.

Inter – Vinogradar 3:0 (2:0)

strijelci: 1:0 Andrić 12′, 2:0 Muhar 23′, 3:0 Bosec 76′

Inter je na svome terenu u Zaprešiću dočekao trećeligaša Vinogradara i sa glatkih 3:0 prošao u poluzavršnicu. Obrana vodeće momčadi trećeligaškog zapada kapitulirala je već u 12. minuti, a autor pogotka bio je vodeći strijelac HNL-a Komen Andrić. U 23. minuti već je bilo 2:0, Muhar je pucao iz daljine, a vratar Goran Bašić loše reagirao i propustio loptu kroz ruke u mrežu. Tračak nade u preokret Vinogradaru je dao Josip Brezovec zaradivši drugi žuti već nakon pola sata igre, ali nisu uspjeli postići pogodak. Upjelo je to zato na drugoj strani Bosecu koji je u 76. minuti riješio pitanje pobjednika.

Lokomotiva – Rijeka 1:2 (1:0)

strijelci: 1:0 Radonjić 19′, 1:1 Heber 55′, 1:2 Gorgon 65′

U Kranjčevićevoj je Lokomotiva odlično otvorila susret protiv Rijeke i došla u prednost već u 19. minuti. Lecjaks je ubacio u kazneni prostor, a Dejan Radonjić glavom pospremio loptu iza leđa Simona Sluge. Odlično prvo poluvrijeme Lokosa pokvario je Uzuni minutu prije kraja kada je srušio Lončara na rubu šesnaesterca i zaradio izravni crveni karton. Riječanima je trebalo 10 minuta u drugom dijelu za izjednačenje. Smušenost u domaćoj obrani iskoristio je Heber i spremio odbijanac koji mu je došao. U 65. minuti Rijeka je preokrenula rezultat, Kvržić je u kaznenom prostoru pronašao Gorgona koji rutinski zabija.