Inter se vraća u prvoligaško društvo

Kolo prije kraja 2. HNL Inter Zaprešić izborio je povratak u društvo prvoligaša...

Inter iz Zaprešića nakon dvije godine uspio je izboriti povratak u Prvu HNL! Inter je u pretposljednjem kolu Druge lige remizirao s Dugopoljem te ostvario točno koliko mu je trebalo za osiguravanje višeg ranga natjecanja.

Div iz Zaprešića pred svojim je navijačima odigrao 1:1 s gostima iz Splita, premda je utakmica lako mogla završiti i pobjedom Dugopolja. Gosti su, naime, poveli u 83. minuti golom Gruice, no tri minute kasnije Ilija Nestorovski – najbolji strijelac Druge HNL s 22 postignuta pogotka – u 86. je minuti bio precizan iz kaznenog udarca te tako započeo veliko slavlje domaćih.

Igrači su ‘poludjeli’ poslije prvog sučeva zvižduka, upriličen je i prigodni vatromet, a bilo je i bakljade igrača na travnjaku. Inter će u prvoligašku karavnu otputovati izravno, dok će Sesvete svoj put morati tražiti kroz dodatne kvalifikacije. Iz lige sigurno ispadaju Bistra i Pomorac, dok nadu u spas gaje Hrvatski dragovoljac, Lučko i Segesta.