IPC Europsko prvenstvo u atletici: Mikela Ristoski i Zoran Talić zlatni!

Ristoski i Talić slavili su u skoku u dalj, dok je Mladen Tomić osvojio brončanu medalju u kugli

Zoran Talić/Getty Images

Trećeg dana natjecanja na IPC Europskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom u Swanseau Mikela Ristoski članica AKOSI „Medulin“ skokom od 5,44 metra osvojila je prvu zlatnu medalju za Hrvatsku na Eurospkom prvenstvu!

Zoran Talić, član AKOSI „Agram“ iz Zagreba, osvojio je zatim novo zlato za Hrvatsku u skoku u dalj rezultatom od 7,16 metara.  Mladen Tomić član AKOSI „Agram“ iz Zagreba, osvojio je pak brončanu medalju u kugli daljinom 12,20 metara.

Albin Vidović član AKOSI „Sokol“ iz Bjelovara bacio je kuglu na 12,17 metara i zauzeo četvrto mjesto.

U četvrtak su nastupili još i Marija Iveković Meštrović u bacanju kugle zauzevši 7. mjesto i Miroslav Matić u disku zauzevši šesto mjesto. U Swanseu se od 18. do 23. kolovoza natječe 560 atletičarki i atletičara iz 49 zemalja, a hrvatske boje brane 15 atletičarki i atletičara.