IPC Svjetsko plivačko prvenstvo za osobe s invaliditetom: Vincetić osvojio broncu!

Dva naša reprezentativca, koji su jedini predstavljali Hrvatsku u Mexico Cityu, osvojili su dvije bronce, Ante Rađa na 100 m leđno te Kristijan Vincetić na 400 m slobodno.

Posljednjeg dana natjecanja hrvatskih plivača na IPC Svjetskom plivačkom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održavalo u Mexico Cityu, rano jutros po hrvatskom vremenu naš paraolimpijac Kristijan Vincetić osvojio je na 400 metara slobodno brončanu medalju.

Do bronce hrvatski paraolimpijac isplivao je vrijeme od 4;32,42. Novi svjetski prvak je Talijan Frederico s isplivanih 4:25,19, dok je srebro pripalo Portugalcu David Grachatu s rezultatom 4:31,09. Naš plivač je u finale ušao s četvrtim vremenom polufinala.

“Ostvarila su se moja predviđanja da Rađa i Vincetić isplivaju finala u svim disciplinama na kojim su nastupili. Zadovoljan sam s Rađinom broncom. No, nažalost Vincetić nije uspio doći do medalje na 100 delfina, ali je to nadoknadio na 400 slobodno”, izjavio je izbornik Slobodan Glavčić.