Irac zabio autogol i poslao Wales u četvrtfinale

Završena je utakmica Wales – Sjeverna Irka, bila je to jedna tvrda utakmica. Gledala se  Britanska otočna bitka u kojoj je nakraju Wales izborio čevrtfinale i to autogolom irskog igrača Gareth McAuley u  75.minuti susreta . Pokušao je izbiti loptu nakon centaršuta, a poslao ju je pored svog golmana po sredini gola.

S aspekta statistike Wales je bila dominantnija momčad, no prvo poluvrijeme obje ekipe su se mučile sa stvaranjem šansi .  Wales  je odlično držao loptu pomoću puno kratkih pasova i čekao priliku da se otvori rupa u protivničkoj obrani, a  Sjeverna Irska s druge strane je pokušavala s dugim loptama.

Jedina izdvojena prilika prvog poluvremena bila je u 22.minuti susreta kad je Jamie Ward  uputio udarac sa ruba šestnaesterca, a  Wayne Hennessey veličanstvenom obranom to zaustavio.

Drugo poluvrijeme bilo je nadasve dinamičnije. Zaredale su prilike. Prva je bila u 53.minuti susreta. Bila je to odlična šansa. Aaron Ramsey je poslao sjajan centaršut u srce obrane, gdje je čekao Sam Vokes i pucao glavom, ali je lopta prozujala pored desne stative. Četiri minute kasnije Sjeverna Irska je zaprijetila sjajnim šutem Oliver Norwooda. Pucao je s distance u lijevu stranu gola, međutim Wayne Hennessey mu je sjajno obranio šut. Par minuta kasnije  Gareth Bale je uputio obećavajući udarac iz slobodnjaka sa otprilike 27 m. Lopta je išla prema desnoj strani gola, ali je golman obranio njegov pokušaj.

I dalje  0:0. Čeka se nekakav preokret rezultata i onda neočekivani preokret u 75.minuti. Gareth McAuley pokušao je izbiti loptu nakon centaršuta, a poslao ju je pored svog golmana po sredini gola i time postao tragičar utakmice. Wales je poveo 1:0, a tim rezultatom utakmica je i okončana.

Wales je izborio četvrtfinale.

Wales – Sjeverna Irska 1:0

Strijelci: 1:0 Gareth McAuley  (75′)

Wales (3-5-2): Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – Gunter, Ledley (od 63. J. Williams), Allen, Taylor – Ramsey, Bale – Vokes (od 55. Robson-Kanu). Izbornik: Coleman.

Sjeverna Irska (4-1-4-1): McGovern – Hughes, McAuley (od 84. Magennis), Cathcart, J Evans – Ward (od 69. Washington), Davis, C. Evans, Norwood (od 79. McGinn), Dallas – Lafferty. Izbornik: O’Neill .

Paris,  Stadion: Parc des Princes. Gledatelja: 45.000. Sudac:  Atkinson (Engleska). Žuti kartoni: Stuart Dallas (44′), Neil Taylor (58′), Steven Davis  (67′), Aaron Ramsey  (90+4′).