RASPLET SKUPINE E:

Irska i Belgija s minimalnih 1:0 protiv velike Italije i Švedske

Minimalnom 1-0 pobjedom nad Italijom u posljednjem kolu skupine E na Europskom prvenstvu nogometaši Republike Irske prošli su u grupnu fazu na EURO-u te zajedno s Belgijcima koji su s 1-0 svladali Šveđane, izborili  mjesto u osmini finala.

U nezanimljivom prvom poluvremenu jedinu gol-šansu imali su Irci u 21. minuti. Tako je gotovo bilo i drugo poluvrijeme, a onda u  u samoj završnici utakmice dvije stopostotne šanse za Irce. U 84. minuti Hoolahanov udarac sa 10 metara brani talijanski vratar, ali minutu kasnije Hoolahan upućuje odličan centašut u kazneni prostor, a Robbie Brady u trku pogađa glavom za pobjedu 1-0 i plasman Irske u osminu finala.

ITALIJA- IRSKA 0-1

ITALIJA: Sirigu – Barzagli, Bonucci, Ogbonna – Bernardeschi (60. Darmian), Sturaro, Motta, Florenzi, De Sciglio (82. El Shaarawy) – Zaza, Immobile (74. Insigne).

IRSKA: Randolph – Coleman, Duffy, Keogh, Ward – Hendrick, McClean, McCarthy (77. Hoolahan), Brady – Long (90. Quinn), Murphy (70. McGeady).

STRIJELCI: 0-1 Robbie Brady (85).

SUDAC: Ovidiu Haţegan (Rumunjska)

STADION: Pierre Mauroy

GLEDATELJA: 46.000

ŠVEDSKA – BELGIJA 0-1

U drugoj utakmici Švedske i Belgije, Belgija je svladala Švedsku pogodkom Nainggolana u 84. minuti susreta. Ovom utakmicom svoju reprezentativnu karijeru završio je   Ibrahimović, a uz njega još dvojica švedskih veterana, 33-godišnji veznjak Kim Källström i 34-godišnji vratar Andreas Isaksson.

ŠVEDSKA: Isaksson – Lindeloef, Johansson, Granqvist, Olsson – Larsson (od 70. Durmaz), Ekdal, Kaellstroem, Forsberg (od 82. Zengin) – Berg (od 63. Guidetti), Ibrahimović

BELGIJA: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Nainggolan – Carrasco (od 71. Mertens), De Bruyne, Hazard (od 93. Origi) – R. Lukaku (od 87. Benteke)

STRIJELCI: 0-1 Nainggolan (84)

SUDAC: Felix Brych (Njemačka).

STADION: Nica, Stade de Nice

GLEDATELJA: 34.011.

Žuti kartoni: Ekdal, Johansson / Meunier, Witsel