Island gurnuo Portugal na Hrvatsku

Island je pobjedom u zadnjim sekundama došao do pobjede i tako Portugal poslao na noge Hrvatskoj.

UEFA / C. Ronaldo

Rasplela se situacija u skupini F. U odličnoj utakmici s najviše golova na Euru Portugal i Mađarska su podijelili bodove. Završilo je 3:3. Bio je to zapravo dvoboj Dzsudzsak protiv Ronalda.

Povela je Mađarska u 19. minuti preko Gere, a izjednačio je Nani u 42. minuti. Dzsudzsak dovodi Mađarsku ponovno u vodstvo nakon sretnog slobodnog udarca u 47. minuti. Izjednačenje Portugalu donosi Ronaldo u 50., a Dzsudzsak ponovno zabija za vodstvo u 55. minuti. Ronaldo zabija svoj drugi pogodak u 62. minuti za konačnih 3:3.

U drugoj utakmici igrali su Island i Austrija. Island je dobro otvorio susret i poveo u 18. minuti preko Bodvarssona, no tad su se Islanđani povukli i do kraja utakmice igrala je gotovo isključivo Austrija. Schopf zabija za izjednačenje u 60. minuti. Pritisak Austrije nije jenjavao do samog kraja, ali bili su neprecizni. U zadnjim sekundama susreta sjevnuo je kontranapad Islanda i Traustason zabija za 2:1 i veliku pobjedu Islanda.

Ovim raspletom Mađarska je ostala prva u skupini, dok se Island progurao na drugu poziciju. Portugal je treći i u nastavku ide na Hrvatsku. Austrija se oprašta od natjecanja.

MAĐARSKA – PORTUGAL 3:3

Strijelci:  1:0 Gera (19′), 1:1 Nani (42′), 2:1 Dzsudzsak (47′), 2:2 Ronaldo (50′), 3:2 Dzsudzsak (55′), 3:3 Ronaldo (62′)

Mađarska (4-2-3-1): Kiraly – Lang, Guzmics, Juhasz, Korhut – Gera (46′ Bese), Pinter – Dzsudzsak, Elek, Lovrencsics (83′ Stieber) – Szalai (70′ Nemeth). Izbornik: Strock.

Portugal (4-4-2): Rui Patricio – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – Andre Gomes (61′ Quaresma), William Carvalho, Joao Moutinho (46′ Renato Sanches), Joao Mario – Cristiano Ronaldo, Nani (81′ Danilo). Izbornik: Santos.

LYON Stade de Lyon. Gledatelja: 58000. Sudac: Atkinson (Engleska).

Žuti kartoni: Guzmics (13′), Juhasz (28′), Gera (34′), Dzsudzsak (56′)

ISLAND – AUSTRIJA 2:1

Strijelci: 1:0 Bodvarsson (18′), 1:1 Schopf (60′), 2:1 Traustason (90.+4′)

Island (4-4-2): Halldorsson – Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Skulason – Gudmundsson (86′ Ingason), Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bodvarsson (71′ E. Bjarnason), Sigthorsson  (80′ Traustason) Izbornici: Lagerback, Hallgrimsson.

Austrija (4-2-3-1): Almer – Dragović, Prodl (46′ Schopf), Hinteregger, Fuchs – Ilsanker (46′ Janko), Baumgartlinger – Klein, Alaba, Arnautović – Sabitzer (78′ Jantscher)

SAINT-DENIS Stade de France. Gledatelja: 80000. Sudac: Marciniak (Poljska).

Žuti kartoni: Skulason (36′), Sigthorsson (51′), Arnason (78′), Halldorsson (82′) – Janko (70′)