Istok Rodeš ostvario prvu slalomsku pobjedu u Europa Cupu

Elias Kolega je vodeći slalomaš Europa Cupa.

Hrvatska skijaška reprezentacija ostvarila je odlične rezultate u slalomskoj utrci Europa Cupa koja se održala u talijanskom gradu Obereggenu.

Istok Rodeš je odličnim vožnjama ostvario svoju prvu Europa kup pobjedu, Elias Kolega se po drugi put ove sezone popeo na postolje i osvojio treće mjesto (+0.41), dok je Matej Vidović utrku završio na petom mjestu (+0.93).

Šesti nakon prve vožnje, Istok je odlično odvozio drugu vožnju. S vremenom od 1:40.73 utrku je završio 18 stotinki ispred talijanskog olimpijskog prvaka Giuliana Razzolija.

Sjajnim rezultatom, Elias Kolega je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Europa kupa u slalomu, a Istok Rodeš trenutno je na drugom mjestu.

Rezultati iz Italije svakako su odlična najava za slalom u Saalbach-Hinterglemmu koji će se voziti kao zamjena utrke slaloma koja je zbog lošeg vremena otkazana u Val d’Isereu ranije ovoga mjeseca. Naši skijaši su odmah iza utrke krenuli put Saalbach-Hinterglemma gdje će nastupiti u utrci Svjetskog kupa.

U veleslalomskoj utrci Svjetskog kupa koja je održana u Saalbach-Hinterglemmu, naš jedini predstavnik Filip Zubčić osvojio je nove bodove završivši utrku na 20. mjestu. Pobjeda je, prvi put u karijeri, pripala Slovencu Žanu Kranjecu, dok su Švicarac Loic Meillard (+0,19) i Francuz Mathieu Faivre (+0.50) utrku završili na drugom i trećem mjestu.