Istra 1961 preko Intera do finala Arena Cupa

Istra će u finalu igrati protiv Lokomotive ili Slaven Belupa.

Nogometaši Istre 1961 plasirali su se u finale Arena Cupa koji se igra u Medulinu. Istrijani su u posljednjem kolu bili bolji od zaprešićkog Intera s 2:1 te osvojili prvo mjesto Ceja grupe.

Istra 1961 : Inter  2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ndi (25-11m), 2:0 Lončar (60), 2:1 Luštica (62-11m)

Istra 1961: Čondrić, Grujević, Julio Rodriguez, Bosančić, Pavić, Galilea, Lončar, Ndi, Sane, Maružin, Perić-Komšić (klupa: Landeta, Rubić, Čuljak, Iglesias, Franjić, Rufati, Ivančić, Obeng, Gomes, Caicedo, Paez)

Inter: Matković, Postonjski, Burzanović, Luštica, Haramustek, Solomon, Prenga, Šimunec, Jurilj, Valentić, Ljubić (klupa: Berković, Muhar, Kaluđerović, Ajayi, Čeliković, Mamadou, Nekić, Špoljarić, Brezovec, Bosec, Rak, Serdarov)

Nakon što su Žarkovo i Zaglebie remizirali 1:1 bilo je jasno da će pobjednik dvoboja između Istre i Intera proći u finale, a Istrijanima je odgovarao i remi. Istra je povela golom Danija Ndija u 25. minuti iz kaznenog udarca, a Stefan Lončar povećao je prednost nakon sat vremena igre. Samo dvije minute kasnije Steven Luštica je iz jedanaesterca smanjio rezultat, no Inter nije uspio preokrenuti do kraja susreta.