Italija pobijedila Bugarsku, Azerbajdžan remizirao sa Maltom

Italija pobijedila Bugarsku, Azerbajdžan remizirao sa Maltom.

Andrea Ranocchia i Ivica Olić/Foto: Gettyimages

Završene su i preostale utakmice osmog kola kvalifikacija za EP iduće godine. Azerbajdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, i u 4. njegovom nastupu nisu izgubili. Odigrali su 2:2 sa Maltom. Italija se odvojila na vrhu pobjedom protiv Bugarske 1:0.

Utakmica u Malti završena je rezultatom 2:2. Prvi u vodstvu su bili izabranici Roberta Prosinečkog. U 36. minuti za vodstvo je zabio Rahid Amirguliyev. U 55. minuti Michael Mifsud donosi izjednačenje. U 71. minuti Malta pogotkom Alfred Elffionga dolazi do vodstva. Ipak Konačnih 2:2 postavlja Rahid Amirguliyev u 80. minuti susreta svojim drugim pogotkom.

Italija je u Palermu pogotkom Daniele De Rossia u 6. minuti pobijedila Bugarsku. Isti igrač u 55. minuti dobiva crveni karton, a minutu poslije i igrač Bugarske Ilian Micanski.

Italija je prva sa 18 bodova, slijedi Norveška sa 16, te Hrvatska sa 24. Na 4. mjestu je Bugarska sa 8, 5. Azerbejdžan sa 6, dok je posljednja Malta sa 2 boda.