Italija je u drugom kolu skupine E u Toulouseu svladala Švedsku

Italija zabija u zadnjim minutama za 1:0

Utakmica Italije i Švedske završila je pobjedom Italije. Utakmica je bila poprilično izjednačena niti jedni niti drugi nisu imali vidljivu dominaciju iako su se pokušali nametnuti velikim posjedom lopte.

Prvo poluvrijeme je završilo bez golova jedina eventualna prilika vrijedna spomena je ona u 42.minuti susreta.Kim Kallstrom upućuje dobar centaršut u šesnaesterac, Zlatan Ibrahimović skače visoko, ali  loše puca glavom i kraj prvog dijela. Svjedočili smo prilično izjednačenoj utakmici gdje su obje ekipe vodile borbu za loptu i pokušavale zadržati loptu što je više moguće.

Drugo poluvrijeme donosi pak svoje, sa par prilika nerealiziranih i jednom realiziranom. U 82. minuti Parolo puca glavom nakon dobrog centaršuta u šesnaesterac, ali gađa prečku bila je to itekakva šansa, ali 0:0 je i dalje. I kad se sve činilo da je gotovo u 88. minuti Italija po običaju zabija za 1:0. Lijepo je Eder prošao kroz obranu i pucao s ruba šesnaesterca, ravno uz desnu stativu. Gol  pa uskoro kraj!

Italija – Švedska 1:0

Italija (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini;  Florenzi (85´Stefano) ,Parolo, De Rossi (74´Motta), Giaccherin, Candreva; Pelle (60´Zaza), Eder. Izbornik: Conte A.

Švedska (4-4-2) : Isaksson;Johansson,Nilsson-Lindelof,  Granqvist,Olsson; Forsberg (79´Durmaz), Kallstrom, Ekdal, Larsson, Eder; Ibrahimović, Guidetti (85´Berg). Izbornik: Hamren E.

Stadion: Municipal (Toulouse). Gledatelja: 33.000. Sudac: Kassai V. (Hun). Žuti kartoni: De Rossi (69′),  Olsson Mart (90´), Buffon (90+3′)