ITF Olomouc: Kakva senzacija! Mrdeža izbacila prvu nositeljicu i 36. tenisačicu svijeta!

Tereza je napravila nevjerojatno iznenađenje.

Tereza Mrdeža/Foto: ITF Tennis

Hrvatska tenisačica i 245. igračica svijeta, Tereza Mrdeža, napravila je ogromnu senzaciju u osmini finala ITF turnira u češkom Olomoucu. Naime, ona je pobijedila prvu nositeljicu i za čak 209 mjesta bolje rangiranu tenisačicu od nje, domaću predstavnicu Katerinu Siniakovu rezultatom 7:5 i 7:5 nakon dva sata i deset minuta igre.

Bila su to dramatična dva seta. U prvom je Tereza imala prednost od 3:0, koju je Čehinja polagano stizala te došla do izjednačenja od 5:5. Iako je propustila tri set lopte na svoj servis, Tereza je uspjela odoljeti pritisku te ključnim breakom povesti 7:5.

Ni u drugom setu nismo vidjeli manje uzbuđenja. Obje tenisačice oduzele su servis protivnici jedan put, da bi Tereza došla do tri meč lopte na servis prve nositeljice te iskoristila treću za ogromno slavlje.