ITF Olomouc: Mrdeža propustila meč loptu i poražena u polufinalu

Tereza je ispala na korak do finala.

Hrvatska tenisačica Tereza Mrdeža nije se uspjela plasirati u finale ITF turnira u češkom Olomoucu. Bolja od nje nakon preokreta bila je 218. tenisačica svijeta, domaća predstavnica Karolina Muchova rezultatom 4:6, 7:5 i 7:5 nakon dva sata i 55 minuta igre.

Bio je to napet prvi set u kojemu je Tereza vodila 3:0 i 5:2, ali na kraju morala spašavati rezultat te uspjela doći do 6:4 nakon 43 minute igre. U drugom setu vidjeli smo čak po tri oduzeta servisa na svakoj strani, a Tereza je i propustila meč loptu kod rezultata 5:4.

U konačnici to ju je i koštalo, jer je trećom set loptom Muchova izjednačila, a zatim breakom kod rezultata 5:5 u trećem setu došla do prednosti, koju nije ispustila do samog kraja.