ITF Olomouc: Tereza Mrdeža izborila polufinale

Tereza je na korak do finala.

Hrvatska tenisačica i 245. igračica svijeta, Tereza Mrdeža, uspjela se plasirati u polufinale ITF turnira u češkom Olomoucu. Nakon dva sata i 47 minuta igre bila je bolja od Njemice Anne Zaje rezultatom 6:3, 4:6 i 7:6.

Tereza je s dva oduzeta servisa u prvom setu stigla do prednosti u setovima, no u nevjerojatnom drugom setu, Mrdeža nijednom nije zadržala svoj servis. Iako je napravila četiri breaka, Njemica je osvojila set s pet oduzetih servisa te izjednačila rezultat.

Odlučujući, treći set, bio je odlučen nakon trinaeste igre. Vodila je Tereza 1:0, no serijom od 4-0 Zaja je preokrenula rezultat. Ipak, naša tenisačica još uvjerljivijom 6-0 serijom došla je do veličanstvenog preokreta i prolaza u polufinale.