Ivan Dodig bez glavnog turnira Wimbledona

Ivan Dodig vs Horacio Zeballos: 7:6 (4), 6:7 (5), 4:6, 6:7 (1)

Ivan Dodig/Getty Images

Ivan Dodig, 14. nositelj kvalifikacija Wimbledona ostao je bez glavnog turnira porazom od argentinskog tenisača Horacija Zeballosa s 3:1 u setovima. Zeballos, inače 128. tenisač svijeta bolje se snašao u meču u kojemu su odigrana tri tie-breaka.

U prvome i drugome setu igralo se bez oduzetih servisa stoga su igrači prionuli 13. igri od kojih je po jedna otišla na svaku stranu. Dodig je dobio prvi tie-break rezultatom 7:4, dok je u drugom Zeballos slavio rezultatom 7:5.

U trećem setu do rezultata 5:4 za Argentinca nije bilo break prilika no tada Zeballos koristi break, a ujedno i set loptu. U posljednjem setu Dodig je uspio oduzeti servis protivniku, no Zeballos ekspresno uzvraća te ponovno odvodi set u 13. igru gdje furiozno odnosi meč rezultatom 7:1.

U petak se održava ždrijeb, a Hrvatska će u glavnom turniru imati tri predstavnika, Marina Čilića (9), Ivu Karlovića (23) i Bornu Ćorića.