Ivan Dodig izborio nastup na Australian Openu

Ivan Dodig je izborio nastup u glavnom turniru na Australian Openu. Dodig je tako postao četvrti hrvatski tenisač koji je izborio nastup na prvom Grand Slamu sezone.

Ivan je u finalnom kolu kvalifikacija sa 2:0 u setovima bio od 159. igrača svijeta, Kineza Di Wua. Odlično je Dodig ušao u meč te je nakon 28 minuta sa 6:1 došao do prvog seta. Drugi set je bolje otvorio kineski predstavnik koji je imao dva ‘breaka’ prednosti i vodstvo 4:1, ali je Ivan sjajno odgovorio te se s dva vezana ‘breaka’ vratio u set. Ključan je bio 12. gem prvog seta kad Dodig po treći put u setu oduzima servis Wuu što mu donosi pobjedu i nastup u prvom kolu. Zanimljivo je to što je Dodig u ovim kvalifikacijama po prvi put nakon ožujka prošle godine povezao tri pobjede u ‘singlu’, a nagrada je plasman u glavni turnir.

Ivan Dodig – Di Wu   6:1, 7:5