Ivan Dodig i Marcel Granollers poraženi u četvrtfinalu Miamija

Ivan Dodig i njegov suigrač Marcel Granollers poraženi su u dvoboju četvrtfinala u Miamiju od američkog para Sock/Monroe.

Nastavljaju se slabi nastupi hrvatskih predstavnika na američkom tlu, noćas je poražen i Ivan Dodig u parovima. On i njegov suigrač Marcel Granollers u dva su seta poraženi od domaće kombinacije Monroe/Sock rezultatom 7:6(6), 6:4 u setovima.

Ivan Dodig i Marcel Granollers su kao sedmi nositelji turnira bili favoriti u ovom meču, ali Amerikanci su bili ti koji su kontrolirali meč. Dopustili su našoj kombinaciji tek jednu break loptu u cijelom meču te imali čak 82% prvog servisa.

Prvi set uzeli su domaći igrači u tie-breaku u setu koji nije imao previše neizvjesnih trenutaka. Svaki par je imao tek po jednu break loptu koju nijednu nisu iskoristili. Dodig i Granollers imali su priliku uzeti set pri vodstvu 5:4 i break loptom na servis Amerikanaca, ali propustili su priliku. U tie-breaku su se od početka Sock i Monroe bolje snašli i lagano ga osvojili.

U drugom setu Amerikanci su odmah na početku napravili break i pobjegli na 3:0. Nakon toga samo su održavali prednost sigurnim servisima. Meč su lako priveli kraju na svom servisu realizacijom prve meč lopte.

U turniru su od naših predstavnika još samo Čilić i Mektić koji zajedno igraju u parovima. Njihov četvrtfinalni meč na rasporedu je danas, a i oni će igrati protiv Amerikanaca. Protivnici će im biti možda i najbolji par svih vremena braća Bryan.