Ivan Dodig preokretao rezultat za četvrtfinale u Istanbulu

Ivan Dodig izborio je četvrtfinale Istanbula preko Srbina Dušana Lajovića

Ivan Dodig/Getty Images

Zanimljive susrete odigrali su u drugom kolu Istanbula igrači Hrvatske i Srbije, Ivan Dodig i Dušan Lajović. Lajović je 79. igrač na ATP listi i bio je protivnik našem Ivanu Dodigu na turniru u najvećem turskom gradu.

Prvi set završio je pobjedom Lajovića, ali na nevjerojatan način. Dodig je vodio 5:2, ali sve to prokockao i na kraju izgubio 7:5. U drugom setu Lajović je poveo 4:2, ali Dodig ovog puta okreće rezultat.

Hrvatski tenisač se trgnuo i uspio dovesti drugi set do tie-breaka, u kojem je s 7:1 poravnao rezultat u setovima.

Dodig je uraganski započeo treći, odlučujući set, napravio dva breaka i poveo 3:0. Iznenađenje se ovaj put nije dogodilo i do kraja je Dodig sačuvao rezultat i sa 6:4 prošao dalje.

U četvrtfinalu ga čeka Grigor Dimitrov, drugi nositelj turnira.