Ivan Dodig u polufinalu challengera u Britaniji

Ivan Dodig niže odlične rezultate u Ilkleyu, dok su Veić i Škugor poraženi u Slovačkoj i Uzbekistanu.

Ivan Dodig/Getty Images

Nakon što je njegov meč drugog kola u srijedu odgođen zbog kiše, Ivan Dodig bio je primoran odigrati čak dva dvoboja u četvrtak i iz oba izaći kao pobjednik.

Prvo je u zaostalom susretu Challengera u Ilkleyu pobijedio Alex Bolta, 257. tenisača svijeta rezultatom 6:2, 6:4. Dodig koji je postavljen za 7. nositelja turnira četiri je puta oduzeo servis protivniku, dok je Bolt to učinio samo jednom.

U četvrtfinalnom dvoboju nešto kasnije čekao ga je još jedan težak protivnik, drugi nositelj Izraelac Dudi Sela kojega je Dodig porazio rezultatom 7:6, 6:4 i u borbi za finale čeka ga neugodni Australac Matthew Ebden.

Antonio Veić je nažalost prekinuo dobar niz u slovačkom Popradu gdje je u četvrtfinalu poražen od Brazilca Andree Ghema u tri seta rezultatom 2:6, 6:1, 3:6.

Nažalost, Veić je u vrlo dobrom meču protiv četvrtog nositelja turnira prokockao previše prilika što ga je koštalo polufinala. U trećem setu oduzeo je servis Brazilcu odmah na početku seta, no iskusni Ghema odmah vraća break nazad.

No, nije to bila jedina šansa Veića, kod rezultata 3:3 i Gheminog servisa za meč na 5:3 Veić je propustio čak šest prilika za obrat.

U uzbekistanskom gradu Fergani Franko Škugor je također izgubio svoj susret, ali ovoga puta osmine finala protiv Radu Albota koji je izašao kao pobjednik rezultatom 6:4, 6:7, 4:6.

Škugora je koštalo čak 11 neiskorištenih break prilika od njih 13.