Ivan Horvat, Martin Marić i Ivana Lončarek zlatni na atletskom prvenstvu Balkana

Ivan Horvat slavio je u skoku s motkom (5,30 metara), Martin Marić u bacanju diska (62,91 metara) i Ivana Lončarek na 100 metara prepone (13,37 sekundi)

Martin Marić/Getty Images

Tri zlatne medalje osvojili su hrvatski atletičari drugog dana Prvenstvu Balkana u Pitestiju, a zlato su osvojili Ivan Horvat u skoku s motkom (5,30 metara), Martin Marić u bacanju diska (62,91 metara) i Ivana Lončarek na 100 metara prepone (13,37 sekundi). Uz njih osvojene su još dvije srebrne medalje i to obje u štafeta 4×400 metara. Muška štafeta je istrčala 3:09,31 minute, a trčala je u sastavu Zvonimir Ivašković, Staša Vrhovec, Željko Vincek i Mateo Ružić.

Ženska štafeta je istrčala izvrsnu utrku u vremenu 3:37,67 minute što ju trenutno uvrštava među 16 europskih štafeta koje imaju pravo nastupa na predstojećem prvenstvu Europe, a trčala je u sastavu Marija Hižman, Anita Banović, Marina Banović i Kristina Dudek. Šestu medalju za hrvatsku reprezentaciju, onu brončanu, osvojila je Lucija Pokos na 200 metara (24,09 sekunde). Natjecanje je i bodovano ekipno i po tim bodovima hrvatska nekompletna reprezentacija osvojila je 5. mjesto sa 137 bodova iza Rumunjske, Turske, Bugarske i Grčke.

Prvog dana Hrvatska je osvojila sedam medalja i to dvije srebrne i pet brončanih. Srebro su osvojili Željko Vincek na 400 metra sa 47,36 sekunde i Katarina Gašparović u bacanju koplja hicem od 49,25 metara. Broncu su osvojili Mateo Ružić na 400 metara (47,41 sekunde), Dino Bošnjak na 5000 metara (14:26,10 minute), Milan Kotur na 400 metara prepone (51,87 sekunde), Anita Banović na 400 metara (53,84 sekunde), i ženska štafeta 4×100 metara (45,65 sekunde) u sastavu Ivana Lončarek, Lucija Pokos, Mateja Jambrović i Nika Župa