Ivan Mikulić prvak svijeta!

Splićanin Ivan Mikulić osvojio je naslov prvaka svijeta...

Ivan Mikulić

Na šestom Svjetskom parataekwondo prvenstvu koje se održavali u turskom Samsunu od 15. do 17. rujna Hrvatska je osvojila zlatnu medalju. Ivan Mikulić, član Taekwondo kluba „Galeb“ iz Splita, u finalu je savladao Rusa Zainutoina Ataeva 11:8 i postao svjetski prvak u kategoriji K44 M+75kg.

U prvom kolu Mikulić je bio bolji od Turčina Recep Ozdemira s 18:1. U drugom kolu je svladao reprezentativca SAD-a Corbin Staceya 15:3.

Mikulić je izjavio: “Naravno da sam sretan, tim prije što je ovim prvenstvom počela borba za nastup na paraolimpijskim igrama za pet godina u Tokiju, a želja mi je da u Japanu svakako nastupim.”

Na Svjetskom prvenstvu je nastupilo rekordnih 130 boraca i tehničara iz 38 zemalja svijeta. Sudionici su imali mogućnost osvojiti i G8 bodove za paraolimpijski ranking, koji će odrediti imena putnika za nastup na 16. Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2020.