Ivan Mikulić zlatni na US parataekwondo Openu u Las Vegasu

Natjecanje u Las Vegasu imalo je status G1 što je nosilo za prvo mjesto 10 dodatnih bodova na rang ljestvici za POI u Tokiju.

Ivan Mikulić foto: HPO

Ivan Mikulić, član Taekwondo kluba „Galeb“, iz Splita u finalu kategorije K44 M+75kg u Las Vegasu na US parataekwondo open, osvojio je zlatnu medalju.

U prvoj borbi Mikulić je savladao Meksikanca Edgara Jesusa Torresa Candia prekidom nakon što je Mikulić poveo s 22:2. U drugom kolu Mikulić slavio je zlatnim bodom protiv još jednog Meksikanca Fransica Pedroza koji je trenutno šesti na svjetskoj rang listi. Ova borba bila je zahtjevnija, nakon treće runde i rezultata 14:14, dodatna runda je išla na zlatni bod kojeg je Mikulić prvi zadao i odnio pobjedu.

U borbi za zlato, Mikulić je savladao drugorangiranog na svjetskoj ljestvici Amerikanca Evana Medella. Nakon teške borbe u kojoj je cijelo vrijeme Mikulić vodio zabilježivši pobjedu s 18:10.

Neposredno po završetku natjecanja ponajbolji hrvatski parataekwondoist Ivan Mikulić koji je i dalje prvi na svjetskoj rang listi izjavio je:

„Presretan sam ovim zlatom u Las Vegasu. Svako natjecanje mi je izuzetno važno kao i svaki bod, jer na kraju godine prva 4 s rang ljestvice imaju direktan plasman na POI u Tokijo 2020. Želja mi je da ja budem prvi hrvatski predstavnik na paraolimpijskim igrama u parataekwondu. Nakon što se malo odmorim, saniram manje ozljede očekuje me žestoke pripreme za nadolazeće turnire do kraja godine“, izjavio je Mikulić.