Ivan Perišić i Mario Mandžukić strijelci u pobjedama Wolfsburga i Atletica

Vukovi iz Wolfsburga protiv Stuttgarta su upisali petu pobjedu zaredom, dok je Atletico slavio protiv Cordobe.

Ivan Perišić nastavio je odličnu formu. Nakon dva pogotka Azerbajdžanu u kvalifikacijama za EURO 2016, hrvatski reprezentativac nastavlja tresti mreže i u dresu svog kluba. Prvi je zabio nakon pogreške obrane “Švaba”, a drugi nakon odlične asistencije De Bruynea koji se i sam upisao među strijelce. Ivica Olić igrao je do 85. minute susreta, a bio je blizu pogotka zatresavši gredu u prvom poluvremenu. Pobjeda 4:0 samo je nastavak odličnih igara Wolfsburga ove sezone. Zasjeli su na drugo mjesto ljestvice Bundeslige sa bodom manje i utakmicom više od vodećeg Bayerna koji od 18:30 igra derbi kola protiv Borussije Dortmund.

Atletico je pobijedio Cordobu rezultatom 4:2, a treći pogodak zabio je hrvatski napadač Mario Mandžukić. To mu je bio četvrti prvenstveni pogodak i treća uzastopna utakmica u kojoj se upisuje u listu strijelaca (Malmo, Getafe, Cordoba). Odlična forma hrvatskih napadača nastavlja se dva tjedna pred utakmicu s Italijom na San Siru.