Ivanić Grad: Hrvatska u prijateljskoj utakmici bolja od Crne Gore

Hrvatska je u prijateljskoj utakmici došla do pobjede nad Crnom Gorom u Ivanić Gradu.

HRS/Facebook

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u prvoj pripremnoj utakmici pred Europsko prvenstvo u Švedskoj bila je bolja od reprezentacije Crne Gore  28:20 (18:9).

Crna Gora ni u jednom trenutku nije bila blizu nekog preokreta, iako je izbornik Hrvatske  Goran Mrđen poštedio najbolju igračicu Andreu Penezić. Naše rukometašice dominirale su od početka utakmice. Već u 12. minuti bilo je 8:2 za Hrvatsku u Ivanić Gradu, uskoro i plus osam (12:4), Hrvatska je u prvom poluvremenu igrala sjajno u napadu, još bolje u obrani, gotovo bez pogreške. Sjajan dojam u prvom dijelu, malo je pokvario direktan crveni karton našoj vratarki Marini Razum, koja je u borbi za loptu u jednoj kontri Crne Gore napravila prekršaj.
Hrvatska je na odmor otišla s +9 (18:9).

U drugom poluvremenu, Crnogorke su pojačale obranu, i u 10. minuti nastavka došle na ‘samo’  -5. Hrvatice su ponovno sjajno povezivale napade i u 15. munuti drugog dijela došle do 24:17. Odlična igra nastavila se i u nastavku, i tako su reprezentativke Hrvatske zasluženo došle do pobjede nad Crnom Gorom 28:20.

Najbolje kod Hrvatske bile su Debelić sa 5 golova, te Milanović-Litre sa 4 gola. Kod Crne Gore istaknula se Boljević sa 5 postignutih golova.

Hrvatska – Crna Gora 28:20 (18:9)

Ivanić Grad – Dvorana ‘Žeravinec’. Gledatelja 250. Sudci: D. Lončar i Z. Lončar (Hrvatska). Sedmerci: Hrvatska 3 (3), Crna Gora 7 (6). Isključenja: Hrvatska 4, Crna Gora 6 minuta.

Hrvatska: Bešen (četiri obrane), Razum (četiri obrane i sedmerac), Nemaškalo 2 (1), Debelić 5, Mičijević 3, Krsnik, Milošević, Milanović-Litre 4, Janković 1, Marić 4, Bašić 5 (2), Blažević 1, Vidak 2, Zadravec, Posavec 1, Gugić.

Crna Gora: Rajčić (osam obrana), Nenezić (dvije obrane), Klikovac 2, Grbić 1, Despotović, Ramusović, Ujkić, Agović, Premović 1, Klikovac, Pavićević, Božović, Jauković 4 (3), Lazović 2, Malović 1, Mehmedović 3, Raičević 1, Boljević 5 (3).