Ivica Kostelić 24. u slalomu u Bormiju

Rezultat je razočaravajući kada se uzme u obzir da je Kostelić nakon prve vožnje držao deseto mjesto

Ivica Kostelić/Getty Images

Ivica Kostelić zauzeo je 24. mjesto u slalomu održanom u Bormiju. Najbolji hrvatski skijaš za pobjednikom utrke Nijemcem Felixom Neureutherom, 2.65 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Marcel Hirscher, koji je bio vodeći nakon prve vožnje, dok je treći bio Talijan Manfred Moelgg sa 65 stotinki za pobjednikom.

Rezultat je razočaravajući kada se uzme u obzir da je Kostelić nakon prve vožnje držao deseto mjesto. Na početku druge vožnje napravio je jednu pogreške i nakon toga nije bilo povratka.

U Bormiju, gdje se vozio slalom koji je otkazan na Sljemenu, nastupio je i Dalibor Šamšal koji nije završio prvu vožnju slaloma

Rezultati slaloma, Bormio: 1. Felix Neureuther (Njem) 1:59.75, 2. Marcel Hirscher (Aut) +0.36, 3. Manfred Moelgg (Ita) +0.65… 24. Ivica Kostelić (Hrv) +2.65

Ukupni poredak, slalom: 1. Mario Matt (Aut) 200, 2. Marcel Hirscher (Aut) 180, 3. Mattias Hargin (Šve) 170… 14. Ivica Kostelić (Hrv) 61

Ukupni poredak u Svjetskom kupu: 1. Aksel Lund Svindal (Nor) 630, 2. Marcel Hirscher (Aut) 515, 3. Ted Ligety (SAD) 333… 38. Ivica Kostelić (Hrv) 106…