Ivo Iličević spasio HSV poraza

Ivo Iličević postigao je pogodak u prvoj utakmici kvalifikacija za Bundesligu...

Ivica Olić/Foto: commons.wikimedia.org - Sorodorin

Prva utakmica HSV-a i Karlsruhea u kvalifikacijama za Bundesligu završila je 1:1, a strijelac jedinog pogotka za domaćine bio je Ivo Iličević. Uzvrat se igra u ponedjeljak. Gosti su poveli preko Henningsa u četvrtoj minuti, a u 73. minuti je Iličević lijepim udarcem s desetak metara nakon dvostrukog proigravanja s Diekmeierom izjednačio rezultat.

Iličević je odigrao cijelu utakmicu, a ovo je bio njegov prvi pogodak ove sezone. Ivica Olić borio se 89 minuta, a opet je ispraćen burnim pljeskom cijelog stadiona. Napadač hrvatske reprezentacije u trećoj minuti je imao opasan udarac, a u 69. minuti je petom pored trojice čuvara pokušao postići pogodak. U 52. minuti su igrači Karlsruhea u jednoj akciji dva puta pogodili vratnicu.

Od osnivanja Bundeslige 1964. godine HSV je jedina momčad koja je nastupila u svim sezonama.

Iličević je izjavio: “Drago mi je što sam napokon bio strijelac i to jako važnog pogotka. Sad idemo na sve ili ništa. Maksimalno ćemo se boriti za HSV i vjerujem da ćemo uspjeti.”