Ivo Karlović, Ivan Dodig i Ajla Tomljanović izborili drugo kolo Miamija

Karlović - Mathieu 7:6 (3), 7:6 (5), Dodig - Golubev 4:6, 6:1, 6:4, Tomljanović - Mladenovic 7:6 (4), 6:4

Ajla Tomljanović/Getty Images

Nakon Donne Vekić i Ivo Karlović, Ivan Dodig i Ajla Tomljanović plasirali su se u drugo kolo turnira u Miamiju. Karlović je bio uspješniji od Paul-Henrija Mathieua 7:6 (3), 7:6 (5), Ivan Dodig slavio je protiv  Andreja Golubeva 4:6, 6:1, 6:4,  a Ajla Tomljanović svladala je Kristinu Mladenovic 7:6 (4), 6:4.

Karlović je slavio u meču u kojem niti jedan tenisač nije ostvario break. U drugom setu Francuz je u trinaestoj igri imao vodstvo 5:3, ali nije uspio. Hrvatskog tenisača sada čeka ogled protiv Rogera Federera protiv kojeg ima samo jednu pobjedu u 11 ogleda.

Ivan Dodig je pak prvi set prosuo nakon što je izgubio servis kod 4:4. Dodig je u drugom setu na otvaranju kod 1:0 propustio dvije prilike za break, ali ga to nije omelo i s pet gemova u nizu osigurao je treći set.

Golubev je u trećem setu imao 2:0, ali Dodig je s četiri gema u nizu otvorio si put prema pobjedi i ogledu protiv Floriana Mayera.

Ajla Tomljanović je slavila nakon lošeg otvaranja prvog seta i zaostatka 0:3 uz dva breaka Mladenovic. Hrvatska tenisačica uspjela se vratiti u igru, kod 4:5 spasila je dvije set lopte i onda slavila u tie-breaku. Drugi set je bio nešto lakši, Tomljanović je kod 3:3 uzela ključni break. Ajlu sada očekuje  34. tenisačica na WTA ljestvici Garbine Muguruzu.