Ivo Karlović namučio Nadala

Nadal ipak svladao Karlovića...

Ivo Karlović/Foto: Gettyimages

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izgubio je u drugom kolu ATP turnira iz Masters serije u Shangaju od Rafaela Nadala, a meč je trajao dva sata i 44 minute. Karlović je vrhunski otvorio meč i u prvom je gemu napravio break. Prednost je čuvao do rezultata 5:4 i 15:0 nakon čega je Španjolac odličnim vraćanjima osvojio četiri vezana poena i vratio se u igru. Nakon toga je napravio još jedan break i sa 7:5 dobio prvi set.

U drugom setu je naš predstavnik u sedmom gemu imao 40:0, ali ih nije iskoristio. Ipak, u tie-breaku je odigrao odlično i sa 7:4 izjednačio je rezultat u setovima. U posljednjem se setu igrao tie-break u kojem se Karlović držao do 4:4 dok nije napravio dvostruku pogrešku te tako poklonio meč Španjolcu, koji je slavio sa 7:5, 6:7, 7:6.