Ivo Karlović pobijedio Tsongu!

Ivo Karlović (23) vs Jo-Wilfried Tsonga (Fra) (13): 7:6(3), 4:6, 7:6(2), 7:6(9).

Ivo Karlović drugi je hrvatski predstavnik u drugom tjednu najcjenjenijeg teniskog turnira na svijetu, Wimbledona. On je za dva sata i 52 minute svladao 13. nositelja Jo-Wilfrieda Tsongu.

Niti jednom Div sa Šalate nije oduzimao servis svome protivniku, ali zato nije nije gubio svoj servis niti jednom u tri tie-breaka koliko ih je odigrano u meču trećeg kola.

Karlović je 13. igru prvog seta dobio s uvjerljivih 7:3 upravo u trenucima kada je drugi hrvatski tenisač Marin Čilić dobio svoj meč protiv Johna Isnera.

Drugi set bio je jedini u kojemu je Tsonga 23. nositelja turnira uhvatio na krivoj nozi. Kod rezultata 2:2 Francuz oduzima servis Hrvatu koji drži do kraja seta za poravnanje rezultata.

Sljedeća dva seta otišla su u tie-break gdje se Karlović osjećao puno bolje, pogotovo u trećem setu. Protutnjao je 13. igrom u kojoj je dopustio samo dva poena dvostrukom polufinalisti Wimbledona.

Ipak, u zadnjem setu Tsonga je bio puno tvrđi orah. Do rezultata 10:9 u tie-breaku niti jedan tenisač nije napravio mini break, a tada na scenu stupa Karlović koji koristi treću meč loptu za veliko slavlje i treći ulazak u drugi tjedan Wimbledona.

U osmini finala koju će 23. nositelj igrati u utorak protivnik će mu biti bolji iz dvoboja trećeg i 25. nositelja, Andyja Murraya i Andreasa Seppija koji je u drugom kolu pobijedio Bornu Ćorića.

S ovakvom igrom u 36. godini života Div sa Šalate sigurno može pomrsiti račune svima, a pogotovo Britancima koji sanjaju drugi wimbledonski trijumf Škota Andyja Murraya.