Ivo Karlović postao drugi najstariji finalist ATP turnira

33 asa ispalio je Karlović protiv Darcisa.

Fantastični Ivo Karlović pobjedio je u polufinalu Belgijanca Stevea Darcisa i plasirao se u finale ATP 250 turnira u indijskom Puneu. Div sa Šalete bio je bolji od Belgijanca s 7:6 4:6 6:3.

U prvom je setu Karlović imao u dva navratu priliku oduzeti Darcisu servis. Najprije je kod 2:2 propustio jednu šansu, a potom je kod 3:3 imao 15:40 no nije uspio doći do gema. Set je otišao do 13. igre, a tamo je Ivo dvaput napravio mini break i odjurio po prvi set.

Oba tenisača imali su na otvaranju drugog seta po jednu neiskorištenu break priliku, a potom novu šansu Darcis koristi kod 3:3 i Ivo gubi prvi puta servis ove godine, a zatim i set. U odlučujućem setu, Karlović je kod vodstva 2:1 došao do ogromnih 0:40 na Darcisov servis, drugu priliku je iskoristio, a nakon toga mirno priveo meč kraju.

Ovom pobjedom Karlović je postao drugi najstariji finalist nekog ATP turnira. Najstariji je bio samo Ken Rosewall koji je daleke 1977. sa 43 godine igrao finala Hong Konga i Tokyja.

U finalu Punea, Karlović će igrati protiv boljeg iz susreta Južnoafrikanca Kevina Andersona i Francuza Gillesa Simona.