Ivor Ban srebrni u Češkoj

Ban je tek u prvoj juniorskoj sezoni i drži 91. poziciju na svijetu.

Hrvatski stolnotenisač Ivor Ban osvojio je drugo mjesto na juniorskom ITTF turniru Premium kategorije Czech Open nakon što je u finalu s 4:0 svladan od Poljaka Kulczyckija, inače drugog nositelja turnira i devetog igrača svijeta do 18 godina.

Velik rezultat za našeg mladog 15-godišnjeg reprezentativca koji je tek prvu godinu u juniorskoj kategoriji i drži 91. mjesto na svijetu do 18 godina. Odličan meč igrao je u polufinalu kada je s 4:3 nadigrao trećeg nositelja 17-godišnjeg Rusa Grebneva. Ban je vodio 1:0, pa 2:1, da bi Grebnev poveo 3:2, no naš stolnotenisač je zadnja dva seta dobio s 12:10 i 11:9. Inače, Rus je 12. na svijetu do 18 godina, a na lanjskom juniorskom EP-u osvojio je brončanu medalju.

Do polufinala Ban je redom izbacio Rusa Čerkesa (4:2), Švicarca Scharrera (4:1), Francuza Derita (4:0), a za polufinale Belgijca Rassenfossea s 4:2, koji je među 32 zaustavio prvog nositelja Singapurca Panga.

Svi ostali naši predstavnici zaustavljeni su u 2. kolu.