Izvrsni rezultati hrvatskih atletičara na prvenstvu Hrvatske – uvertira za Rio

Izvrsni rezultati hrvatskih atletičara na prvenstvu Hrvatske – uvertira za Rio

Foto: HAS Facebook

U Zagrebu je počelu pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza, a prvog dana posebno su bili raspoloženi Andrea Ivančević i Stipe Žunić.

Osim očekivanih pobjeda ostvarili su i vrijedne rezultate. Andrea je istrčala 100 m prepone za 13,11, a to je ujedno i rekord prvenstava Hrvatske dok je Stipe bacio kuglu do 20,53 m.

Danas su još od naših putnika u Rio nastupili Filip Mihaljević koji je bio drugi u bacanju kugle s 19,99 m te Matea Matošević drugoplasira na 5000 m u vremenu 17:25,79.

Filip Mihaljević/Foto: Gettyimages

Filip Mihaljević/Foto: Gettyimages

matosevic simic_ak agram

Matea Matošević,  Ana Šimić foto: AK Agram facebook

U utrci na 3000 m zapreke brončana mlađa juniorka iz Tbilisija (na 2000 m zapreke) Lora Ontl uvjerljivo je slavila s novim mlađe juniorskim rekordom Hrvatske 10:48,28 te ujedno postavila i novi rekord prvenstava Hrvatske.

Kod seniora na 100 m uvjerljivo je slavio Zvonimir Ivašković sa 10,68 kao i Mateo Ružić na 400 m sa 46,62. Dino Bošnjak se ponovo vratio na stazu pobjedom na 1500 m u vremenu 3:50,55, a Goran Grdenić slavio je na 3000 m sa 8:54,53. Marin Jurjević pobijedio je na 110 m prepone sa 14,88, a u skoku u dalj sigurna pobjeda Dine Pervana sa skokom od 7,78 m. Iznenađenje nije dozvolio niti Alen Melon pobijedivši u skoku u vis sa 2,10 m, a Saša Milošević bio je prvi u bacanju koplja sa 69,88 m.

Najbrža muška štafeta na 4×100 m bila je štafeta AK Agram u sastavu Alen Kolar, Mateo Kovačić, Filip Orlović i Bruno Penezić koji su trčali 41,40.

atletika_n

Alen Kolar, Mateo Kovačić, Filip Orlović i Bruno Penezić foto: AK Agram facebook

Kod seniorki na 100 m je Anita Banović iznenadila svoje mlađe protivnice i pobijedila sa 12,16, a slavila je i na 400 m sa 53,98. Katarina Smiljanec sigurno je pobijedila na 1500 m sa 4:33,92 kao i Matea Parlov na 5000 m istrčavši 16:47,72. U troskoku je bez prave konkurencije slavila Paola Borović skokom od 13,10 m, Petra Malkoć je pobijedila u skoku s motkom s preskočenih 3,80 m, Marija Tolj u bacanju diska sa 44,35 m, a Anamari Kožul u bacanju kladiva s hicem od 59,16 m.

Najbrža ženska štafeta na 4×100 m bila je štafeta AK Zagreb Ulix u sastavu Monika Milivojević, Mirna Larva, Ivana Lončarek i Nika Župa sa 46,77.

Obavještavamo Vas da portal hrvatskareprezentacija.hr zbog tehničkih poteškoća privremeno prestaje sa radom.