Izvrsnim šutom Cedevita do treće pobjede u skupini

Prvaci Hrvatske nisu imali previše problema protiv Auxilium Fiat Torina.

U sklopu šestog kola Eurocupa Cedevita je na gostovanju kod Fiat Torina upisala vrijednu pobjedu. Nakon što su na početku sezone poraženi na domaćem terenu od istoga protivnika, košarkaši Cedevite su i više nego zasluženo u Torinu slavili 87:65 i tako uzvratili za poraz u Zagrebu (83:86).

Domaćin je bio dostojan protivnik – u prve dvije minute (4:4)! Od tog trenutka prednost na strani prvaka Hrvatske je samo rasla. Predvođeni Kevinom Murphyem, koji je imao fantastičnu šutersku večer sa 22 poena (šut iz igre 8/10, za tri poena 5/7) već je nakon prve četvrtine bilo jasno u kojem smjeru ide ova utakmica (12:30). Andrija Stipanović (13 p) i Filip Krušlin (12 p) su pomogli već spomenutom Murphyu da do poluvremena pitanje pobjednika bude riješeno (53:31).

U drugom poluvremenu ‘probudio’ je se i Will Cherry (15 p, po 4 skoka i asistencije) pa tako domaća momčad nije znala sa koje strane i od koga prijeti veća opasnost. Dečki iz Zagreba su bili jači, brži, čvršćiji i pogotovo precizniji od Torineza. Sredinom zadnjeg perioda igre Cedevita je imala maksimalnih +31 (81:50) nakon čega je utakmica mirno privedena kraju. Punim imenom Auxilium Fiat Torino, do kraja je uspio spustiti zaostatak na -22 što je našem predstavniku bilo dovoljno da si osigura prednost u eventualnom krugu momčadi sa istim učinkom na kraju grupne faze natjecanja.

Ovom pobjedom Cedevita je preskočila večerašnjeg suparnika i trenutno zauzima treće mjesto skupine A s omjerom 3-3. Vodeća momčad skupine, turska Darüşşafaka (6-0) bez većih je problema savladala pariški Metropolitans (1-5) 100:67, dok je ruski Unics iz Kazana (4-2) bio bolji od Morabanc Andorre (1-5) 89:80. Idući susret u Eurocupu Cedevita igra 6. prosinca protiv Darüşşafake u Zagrebu.