Jadranska liga: Jug u finalu demolirao Jadran (HN)

Vaterpolisti dubrovačkog Juga su u Gružu obranili naslov pobjednika regionalne Jadranske lige, nakon što su u finalu završnog turnira svladali Jadran iz Herceg Novog s 15-3 (4-1, 4-0, 2-1, 5-1). Od početka je to bila jednosmjerna utakmica, u kojoj su Dubrovčani prvenstveno odličnom obranom izluđivali goste iz Crne Gore. To najbolje pokazuje samo jedan primljeni gol u prve dvije četvrtine, a na poluvrijeme se išlo rezultatom 8-1. Nastavak susreta je tako bio puka formalnost, u kojem su Jugaši potpuno kontrolirali zbivanja u bazenu i u konačnici slavili s visokom pobjedom od 12 golova razlike.

Strijelce Juga CO su predvodili Maro Joković s pet golova, te Loren Fatović s tri postignuta gola, a ovom pobjedom je Jug osvojio svoj treći naslov pobjednika Jadranske lige. Na taj način se trofejni dubrovački klub izjednačio s riječkim Primorjem po broju osvojenih trofeja regionalne vaterpolske lige. Ovoj vijesti možemo još dodati kako je hrvatski reprezentativac i igrač Juga Xavi Garcia proglašen za MVP turnira.

Final four Jadranske lige: JUG CROATIA OSIGURANJE – JADRAN CARINE 15:3 (4:1, 4:0, 2:1, 5:1)