JADRANSKI DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA

Hajduk i Rijeka podijelili bodove

U 27. prvenstvenom kolu Hajduk i Rijeka su na Poljudu odigrali 1:1. Iako su posjed i udarci, kako u okvir, tako i izvan njega bili na strani domaćina, Hajduk nije uspio pobijediti Rijeku na Poljudu prvi put nakon čak 2044 dana te Rijeka može biti zadovoljna s bodom. Trener Hajduka Željko Kopić dobro je postavio svoje igrače iako mu je nedostajalo 6 prvotimaca i može se reći da je zaslužio pobjedu ali Matjaž Kek je, za razliku od prošlog derbija, kada je Hajduk na Rujevici pobijedio 2:1, ovaj put uspio ostati neporažen protiv Bilih.

Tijekom cijele utakmice mogla se vidjeti nervoza kod igrača obiju momčadi, sudac Pajac je dodijelio 10 žutih kartona od čega je jedan bio drugi žuti Rijekinom Čolaku koji je u 94. minuti dobio crveni karton. Iako su desetkovani nedostatkom igrača obje momčadi, mogli smo vidjeti dobru utakmicu sa puno prilika od kojih su neke koje su promašene ipak morale biti pretvorene u golove.

Prvo poluvrijeme proteklo je mirno, barem što se tiče golova, ali od ukupnih 10 žutih kartona, čak 6 ih je dodijeljeno u prvom poluvremenu, što također govori o nervozi i opreznosti da ne bi počinili neku pogrešku kod igrača. Usprkos tomu, već u 3. minuti Hajdukov Ismajili puca, ali vratar Rijeke Sluga zaustavlja loptu na gol crti.

Na prvi pogodak čekalo se do 52. minute kada je Antonio Čolak doveo Rijeku u vodstvo. Iako je
Hajduk i na početku drugog poluvremena bio dominantan, Pavičić je u jednoj akciji prošao po desnoj strani te dodao za Čolaka koji s ruba peterca lako pogađa mrežu Karla Letice. Međutim, Rijekino vodstvo nije dugo trajalo. U 62. minuti Raspopović ruši Gyurcsa u šesnaestercu Rijeke te Mijo Caktaš sigurno pogađa s bijele točke. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika ni s jedne strane, iako je
Hajduk nastavio biti dominantan, ali je u 68. minuti utakmica prekinuta na 7 minuta zbog velike bakljade Torcide.

HAJDUK : Letica, Juranović, Nižić, Ismajli( Bašić 46.), Lopez, Caktaš, Radošević, Savvas, Tičinović ( Kovačević 63.), Said, Gyurcso ( Futacs 79. )
RIJEKA: Sluga, Žuta, Punčeć, Župarić, Raspopović, Grahovac, Bradarić, Acosty ( Kvržić 77. ), Pavičić ( Capan 83. ), Heber ( Puljić 90+5.), Čolak