U susretu 33. kola Prve HNL nogometaši Rijeke pobijedili su na Poljudu Hajduk 2:1.

Jadranski derbi: Rijeka svladala Hajduk

Time su tri kola prije kraja zadržali zaostatak za vodećim Dinamom na četiri boda.

Rijeka je zasluženo došla do druge pobjede nad Hajdukom koji je poveo u 25. minuti golom Tina Svena Sušića. Iako su do tada nogometaši Rijeke bolje stajali na terenu, u prvom poluvrijemu zabilježili su samo akcije Tomasova koji je u dva navrata opasno ugrozio gol Hajduka.

U drugom poluvremenu Rijeka je krenula još odlučnije prema protivničkom golu te nakon nekoliko sjajnih prilika konačno u 55. minuti izjednačila golom Vešovića. Nova tri boda i 20. pobjedu ove sezone koja ih ostavlja u utrci za prvo mjesto donio je Mario Gavranović pogotkom u 79. minuti susreta.

Tri kola prije kraja Rijeka na drugom mjestu ima 72 boda, četiri manje od Dinama, dok je Hajduk s 58 bodova treći.