James Rodriguez ozlijeđen i odmah operiran

Real Madrid neočekivano se našao u problemima nakon što je u pobjedi protiv Seville (2:1) na neko vrijeme izgubio Jamesa Rodrigueza...

James Rodriguez/Getty Images

Real Madrid skupo je platio pobjedu protiv Seville u zaostaloj utakmici 16. kola španjolskog Prvenstva. Premda su s nova tri boda odmaknuli prvom pratitelju Barceloni na četiri poena prednosti, na neko su vrijeme izgubili kolumbijskog napadača Jamesa Rodrigueza. Da stvar bude još i gora, ovoga će vikenda protiv Atletico Madrida morati istrčati i bez suspendiranog Marcela (treći žuti karton) te lakše ozlijeđenog Sergija Ramosa.

Rodriguez je stradao u 27. minuti utakmice, a pregledi u bolnici Sanitas la Moraleja pokazali su kako je nužno hitno operirati jer se radi o petoj metatarzalnoj kosti. Vrijeme koje će provesti na rehabilitaciji nije poznato, a o težini same ozljede i uspješnosti operacije ovisi hoće li njegov povratak na teren uslijediti prije kraja tekuće sezone.

Kolumbijac je galacticosima pristupio nakon sjajnih igara na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, a od ljeta do nesretne ozljede nastupio je u 32 utakmice zabivši 12 golova i 10 puta asistiravši za pogodak.

Real je utakmicu riješio već u prvom poluvremenu – James Rodriguez bio je precizan glavom u 12. minuti, Jese je u 36. povisio na 2:0 (ušao umjesto ozlijeđenog Jamesa), a Iago Aspas deset minuta prije kraja tek je ublažio poraz.